ابزار رتبه‌ کلمه‌ کلیدی در گوگلرتبه کلمه کلیدی در گوگل یکی از بخش‌های مهم داشبورد مرکز سئو ایران است که وقت و تلاش زیادی برروی قابلیت‌های آن صرف شد. تلاش شد که این بخش بتواند بیشتر نیازهای شما را از جنبه‌‌های مختلف در رتبه کلمه کلیدی، تحقیق و بررسی در این حوزه را پوشش دهد. از امکانات آن می توان به قابلیت مقایسه رتبه روزانه سایت خود با رقبا، مقایسه سئوی داخلی صفحات فرود سایت شما با سایت رقبا (از لحاظ میزان تعداد کلمه کلیدی استفاده شده در عنوان، بدنه‌ی اصلی محتوا، تگ h1، تگ توضیحات، تعداد تصاویر استفاده شده و ... ) پیشنهاد اتوماتیک رقبا، مشاهده ترند یکساله کلمه کلیدی، مقایسه تغییر رتبه کلمه کلیدی در 90 روز گذشته با همراه رقبا، پیشنهاد کلمات کلیدی مشابه، وضعیت 10 نتیجه اول گوگل و ...  اشاره کرد.  این بخش شامل ۵ قسمت مجزا می‌باشد:


ترند رتبه کلمه کلیدی

در بخش راست صفحه­‌ی اصلی مدیریت کلمات­‌کلیدی می­‌توانید رتبه­‌های مختلف هر کلمه­‌کلیدی انتخابی خود را برای حداکثر 90 روز گذشته مشاهده نمایید. با یک نگاه متوجه می‌شوید روند تغییر هر یک از کلمات‌­کلیدی انتخابی چگونه است.در سمت چپ نیز آخرین رتبه هر کلمه انتخابی را می­‌توانید مشاهده نمایید. قسمت کلمات‌کلیدی شامل چهار زیر بخش با نام‌های مدیریت کلمات‌کلیدی، مقایسه سئوی داخلی صفحات فرود با رقبا، تحقیق کلمات­‌کلیدی، پیشنهاد کلمات‌کلیدی و پیشنهاد عبارت‌های مرتبط (LSI Keywoords) می‌شود. که به تفصیل در پایین توضیح داده شده است.

رتبه ی کلمات کلیدی انتخابی در نتایج گوگل


مدیریت‌ کلمات کلیدی

در این بخش می‌توانید رتبه کلمات‌کلیدی و رقبای مورد نظر خود را به صورت دقیق بررسی نمایید. بعد از وارد کردن رقبا و کلمه‌های‌ کلیدی، در جدول اول به صورت روزانه رتبه سایت خود و رقبا را در آن کلمات‌کلیدی ببینید.

در جدول اول با کمک کلیدهای سمت چپ جدول، کلمه‌های خود را اصلاح، حذف یا به صورت دقیق‌تر بررسی نمایید. اگر در ردیف هر کلمه‌کلیدی بر روی علامت ذره بین سمت چپ کلیک نمایید می‌توانید وضعیت آن کلمه‌کلیدی را دقیق‌تر مشاهده و بررسی نمایید.


مدیریت کلمات کلیدیدر جدول دوم، وضعیت تغییر رتبه کلمه‌های‌کلیدی پیشنهادی در 5 روز گذشته را با میزان تغییر و دقت بیشتر برای شما نشان داده می‌شود. با کمک این اطلاعات میزان رشد یا نزول رتبه‌ی سایت خود را تحلیل و بررسی نمایید.


بررسی دقیق تر وضعیت سایت در نتایج گوگل برای کلمات کلیدی انتخابی در پنج روز گذشته


در جدول سوم، نام رقبای خود را می‌بینید، می‌توانید آنها اصلاح یا حذف نمایید.

سایت های رقیب


اگر کلمه کلیدی جدیدی را وارد نمایید چند دقیقه‌ای (حدودا 10 دقیقه) طول می کشد تا رتبه سایت شما و رقبا مشخص شود و اطلاعات آن نمایش داده شود. برای مشاهده یکبار از این بخش خارج شده و دوباره وارد شوید.

کلمه کلیدی جدید


بررسی دقیق‌تر هر کلمه‌کلیدی

در جدول اول شما می توانید با کمک کلیدهای سمت چپ جدول، کلمه های خود را اصلاح، حذف یا به صورت دقیق تر بررسی نمایید. اگر در ردیف هر کلمه کلیدی بر روی علامت ذره بین سمت چپ کلیک نمایید می توانید وضعیت آن کلمه کلیدی را دقیق‌تر مشاهده و بررسی نمایید.

در بخش اول نمودار ترند کلمه‌کلیدی انتخابی شما در یک سال گذشته نمایش داده شده است. این ترند وضعیت جستجو را در هر هفته­‌ی سال گذشته نشان می‌دهد. با کمک این اطلاعات می‌توانید برنامه ریزی دقیق­‌تری برای اهداف خود در سایت داشته باشید.


در بخش دوم، در یک جدول اطلاعات 10 سایت برتر در آن کلمه‌کلیدی به همراه وضعیت آن‌ها شامل اعتبار‌ سایت، اعتبار صفحه معرفی شده، تعداد بک‌لینک ها و ... به شما نمایش داده می‌شود. از این اطلاعات می‌توانید از جنبه‌های مختلف استفاده کنید، اینکه سایت‌هایی که رتبه اول را دارند در حال حاضر در چه وضعیتی هستند اعتبار بالایی دارند یا نه، چند سایت اعتبار بالایی دارد؟ و تعداد بک‌لینک ها به چه میزان هست؟ در بخش آخر، نمودار وضعیت رتبه­‌ی سایت شما و رقبا در 90 روز گذشته را نمایش می‌دهد. با انتخاب هر یک از نام سایت‌ها در پایین نمودار، می‌توانید انتخاب کنید اطلاعات آن سایت نمایش داده شود یا خیر.مقایسه سئو داخلی صفحات فرود با رقبا

این ابزار به سئو داخلی  (On_page_SEO) صفحات فرود (Landing_Page)  شما کمک می کند.  به این صورت که صفحه فرود وبسایت شما را با صفحه فرود سایر رقبا مقایسه می کند. کاری که این ابزار انجام می دهد برای هر کلمه کلیدی که شما قبلا وارد پنل کرده اید صفحه فرود شما در گوگل را با 10 نتیجه اول گوگل بررسی و مقایسه می‌کند و بر اساس آن اطلاعات، یک سری پیشنهاد به شما می‌دهد که به سئو داخلی وبسایت شما کمک می‌کند.

در این بخش میزان استفاده و تکرار کلمه کلیدی در محتوای اصلی، عنوان، تگ H1 و تگ توضیحات را می توانید با رقبا مقایسه نمایید. میزان تعداد کلمات استفاده شده در محتوا اصلی و میزان تصاویر استفاده شده را با رقبای خود به صورت دقیق مقایسه نمایید. در آخر کلمات ­کلیدی که در اکثر رقبای شما استفاده شده است نیز با اطلاعات دقیق جهت بهره برداری بیشتر نمایش داده شده است.

برای دسترسی به این امکانات کافیست وارد پنل کاربری خود شوید و در قسمت کلمات کلیدی گزینه مقایسه سئو داخلی صفحات فرود با رقبا را انتخاب نمایید تا پیشنهادات ابزار را مشاهده نمایید. با انتخاب گزینه "مشاهده" اطلاعات بیشتر این مقایسه با جزییات کامل‌تر قابل مشاهده است.


تحقیق کلمات کلیدی

همانطور که از اسم این بخش می‌توان حدس زد، برای هر کلمه‌کلیدی یا عبارتی که تمایل داشتید می‌توانید اطلاعات مناسبی به دست آورید. اینکه سایت‌های مورد نظر شما در چه رتبه ای از نتایج گوگل قرار گرفته‌اند. چه سایت‌هایی با چه ویژگی‌هایی در 10 رتبه اول قرار گرفته‌اند. اعتبار و رتبه آنها چگونه است؟ ترند یکسال گذشته آن کلمه در گوگل چگونه بوده است؟ چه عبارت و پرسمان های دیگری وجود دارد و به کلمه مورد نظر ما نزدیک است و میزان این نزدیکی چقدر است؟ و نام 35 سایت رتبه اول نتایج کدام ها هست. برای این کار کافی هست از بخش سمت چپ کلمه‌کلیدی یا عبارت خود را وارد نمایید، همچنین می‌توانید نام 5 حداکثر سایت مورد نظر خود را نیز وارد نمایید تا رتبه آنها در نتایج گوگل ببینید.چند لحظه‌ای طول می‌کشد تا اطلاعات از گوگل دریافت و سپس اعتبار سایت‌ها محاسبه شود. پس از آن نتایج در 5 بخش، نمایش داده شده است.

بخش اول: رتبه سایت‌هایی که وارد کرده‌اید را در نتایج گوگل به شما نمایش می‌دهد.
بخش دوم: نام 10 سایت اول به همراه اطلاعات میزان اعتبار صفحه، اعتبار سایت، تعداد بک‌لینک ها و ...

بخش سوم: میزان تغییر تعداد جستجو در گوگل (ترند) برای کلمه‌کلیدی مورد نظر در یکسال گذشته است.
بخش چهارم: دیگر 10 کلمات‌کلیدی در این حوزه پیشنهاد داده می‌شود.
بخش پنجم: پرطرفدارترین پُرسمان‌های مرتبط با کلمه‌ی وارد شده به همراه میزان جستجو را به شما نشان می‌دهد.
بخش ششم: 35 سایت اول در نتایج گوگل را به شما نمایش می‌دهد.


پیشنهاد کلمه‌کلیدی

این بخش مربوط به پیشنهاد کلمات‌کلیدی مرتبط است در این قسمت کلمه‌کلیدی پیشنهادی خود که مرتبط به حوزه کاری شما است را وارد می‌کنید، پس از بررسی حداکثر 100 کلمه‌کلیدی مرتبط که بیشترین جستجو را در گوگل دارا می‌باشند را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

پیشنهاد کلمات کلیدی
پیشنهاد عبارت‌های مرتبط (LSI Keywords)

بخش دوم پیشنهاد کلمات کلیدی با ارتباط معنایی (LSI Keywords) است. در این بخش کلمات کلیدی پیشنهاد می‌شود که به همراه کلمه کلیدی انتخابی شما در محتوای اینترنت استفاده شده است. همچنین نسبت ارتباط معنایی کلمه کلیدی پیشنهادی به کلمه اصلی شما نیز بیان شده است که بتوانید میزان این ارتباط را دقیق‌تر بررسی نمایید.

ارتباط با ما

ما با دانش خود می‌توانیم در بهبود سئو سایت به شما کمک کنیم