آنالیز سایت در نتایج گوگل

برای استفاده از این بخش، شما ابتدا باید سایت خود را به سرچ کنسول گوگل متصل کرده باشد، سپس داشبورد خود را نیز به سرچ کنسول متصل کرده باشید.

سایت خود را به سرچ کنسول گوگل نصب نمایید


برای اتصال سرچ کنسول به داشبورد، می توانید در زمان ثبت نام یا پس از ورود به داشبورد این کار را انجام دهید. با ورود به بخش آنالیز سایت در نتایج گوگل، بر روی "فعالسازی دسترسی به گوگل وبمستر" سبز رنگ کلیک نمایید. پس از انتخاب نمایید کدام ایمیل شما دسترسی به سرچ کنسول را دارد و آنرا انتخاب نمایید. در مرحله بعد گوگل اجازه دسترسی برای داشبورد را از شما می خواهد که باید بر روی Allow یا اجازه کلیک نمایید. پس از آن شما مجددا به داشبورد بر می گردد.
اگر برای اولین بار هست که اجازه دسترسی به سرچ کنسول گوگل را می دهید، اندکی زمان (حدود 10 دقیقه) می برد تا اطلاعات از گوگل دریافت و دسته بندی شود.


پس از انجام مراحل بالا، شما می توانید اطلاعات و سایت خود را نتایج گوگل مشاهده نمایید. اطلاعات این بخش نیز مانند بخش های دیگر به دو بخش راست و چپ تقسیم شده است. در بخش راست وضعیت تعداد کلیک ها، تعداد نمایش ها، درصد نرخ کلیک و میانگین رتبه سایت در نتایج گوگل را حداکثر برای 90 روز گذشته می بینید. می توانید تغییرات 90 روز گذشته را به خوبی و در یک نگاه مشاهده نمایید.
در سمت چپ نیز آخرین وضعیت شما را در نتایج گوگل نمایش داده می شود. اطلاعات دقیق کلیک ها و نمایش های شما در نتایج گوگل در چهار بخش، براساس داده های روز گذشته، هفته گذشته، سی روز گذشته و نود روز گذشته دسته بندی شده است.
تنها این نکته را نیز توجه داشته باشید، اطلاعات سایت شما تا توسط گوگل دسته بندی و تجزیه تحلیل شود، حدود 5 روز زمان نیاز دارد و اطلاعات هر روز را پس از 5 روز به شما نمایش داده می شود. به همین خاطر منظور از نتایج امروز گوگل، آخرین روزی هست که اطلاعات در گوگل وجود دارد که این معمولا 5 روز گذشته است.با کلیک بر روی آنالیز امروز نتایج گوگل، می توانید تمامی عبارت هایی که با آن سایت شما در نتایج گوگل نمایش داده شده است، را ببینید. همچنین می توانید با کمک منوی سمت راست، ترتیب اولویت نمایش را براساس کلیک یا تعداد نمایش تغییر دهید یا تنها عبارت هایی را انتخاب کنید که شامل یک حرف خاص می شود.

همچنین اگر تمایل دارید درباره هر عبارت اطلاعات بیشتر بدست آورید کافیست بر روی علامت ذره بین سمت چپ آن کلیک کنید با این کار به شما می گوید این عبارت در هر نوع وسیله و هر کشور، چند بار نمایش داده شده است، چند بار کلیک شده است، کدام صفحه ی سایت شما به عنوان نتیجه و صفحه ی ورود نمایش داده شده است به همراه تاریخ، زمان و ...

ارتباط با ما

ما با دانش خود می‌توانیم در بهبود سئو سایت به شما کمک کنیم